Terapia La Trame


W naszym gabinecie przeprowadzana jest terapia La Trame z dyplomowanym naturopatą Urszulą Kaszycą.

Co to jest La Trame®? 

Technika La Trame® została opracowana przez francuskiego fizyka Patricka Burensteinasa, który nazwał tak schemat spójności ludzkiego ciała. Jest to swoisty rodzaj kanwy, schemat informacyjny, dzięki któremu do każdej komórki ciała dociera informacja warunkująca prawidłowe wykonywanie przypisanych jej zadań oraz ułożenie jej we właściwym miejscu i powiązanie z innymi komórkami. Można go porównać do tkaniny, gdzie kanwa utrzymuje wszystkie nici w odpowiednim porządku. W języku francuskim La Trame oznacza właśnie kanwę, splot, siatkę. Schemat spójności ciała, pozwala zachować jego integralność. Całość to więcej niż suma części.

A to właśnie schemat spójności ciała pozwala na harmonijne i precyzyjne działanie całości co jest podstawą naszego zdrowia i równowagi. Z drugiej strony jakiekolwiek jego zakłócenie prowadzi do dysharmonii i związanych z nią zaburzeń i chorób. Zaburzenia w przepływie informacji najczęściej powstają w wyniku nadmiernych, niewyrażonych emocji, które tworzą blokadę, przeszkodę w jej obiegu. Ze zdecydowaną ich większością jesteśmy w stanie sobie poradzić. Ale czasami nasz "system przetwarzania emocji" zawiesza się, w szczególności wtedy, gdy odczuwalne emocje: strach, złość, smutek itp. są zbyt gwałtowne. Wtedy nasz schemat spójności ciała, rejestruje takie zaburzenia emocjonalne w postaci dziur, węzłów, dyslokacji.  Przypomina to trochę sito, które, jeśli jest zapchane czy dziurawe nie może prawidłowo wykonać zadania filtrowania. Informacje krążą wtedy nieprawidłowo, system się psuje...

Biorezonans

Czego oczekiwać po sesji La Trame®?

Główny cel sesji La Trame®, to odblokowanie emocji utrwalonych w schemacie spójności naszego ciała, po to, by umożliwić właściwy obieg informacji i doprowadzić do odnalezienia najbardziej pożądanego schematu podstawowego. Takie uwolnienie emocji przydatne jest we wszystkich zaburzeniach fizycznych i emocjonalnych: zmęczenie, stres, problemy zdrowotne, bezsenność, lęki, trudności w relacjach osobistych i zawodowych.

Technika ta ma na celu powrót do jedności bytu w trzech wymiarach tj. fizycznego, emocjonalnego i psychologicznego. La Trame®, jest techniką bardzo delikatną oraz bardzo relaksującą.

Odpowiada wielkim porządkom, dzięki którym odzyskamy dostęp do swojej głębokiej, naturalnej esencji. To potężne narzędzie zmiany, które z biegiem czasu uwalnia nas od zaprogramowania i ograniczania zachowań. Rozszerza nasz horyzont, a pozbycie się nagromadzonych przez lata emocji, powoduje zmianę stylu życia.

Osoba biorąca udział w sesji La Trame®, stopniowo powraca do bardziej naturalnego trybu działania, prostszego i szczęśliwszego, pozwalającego wykorzystywać cały jej potencjał.

Sesja La Trame®

Sesja La Trame® to w skrócie sekwencja 16 gestów, które wprowadzają ciało w pierwotną wibrację. Wykonujący ją Specjalista nie stawia diagnozy medycznej ani nie wykonuje interpretacji wyników laboratoryjnych, nie prowadzi też konsultacji psychologicznych czy psychoanalitycznych. Osoba, na której metoda jest wykonywana, leży w ubraniu na plecach na stole do masażu. Podczas sesji trwającej od 30 do 40 minut praktykujący kładzie ręce w różnych miejscach ciała i za pomocą 16 precyzyjnych gestów stymuluje falę wibracyjną ciała. La Trame® modyfikuje schemat spójności ciała, potrzeba więc czasu by komórki mogły podążyć za zmienianym schematem. Pamiętajmy, że informacja zmienia się szybciej niż materia, więc jeśli zabiegi wykonywane są zbyt często informacja będzie bez przerwy ulegała zmianie, a komórki nie będą miały czasu, aby za nią podążać.

Z tego powodu sesje La Trame® powinny być od siebie oddalone czasowo od trzech tygodni, do co najwyżej półtora miesiąca, prawidłowy odstęp wynosi 1 miesiąc.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się odbycie czterech sesji La Trame® w jednej serii, a później według indywidualnych potrzeb.

Najczęściej obserwowane korzyści fizyczne po seansie La Trame®:

Najczęściej obserwowane po seansie La Trame®, efekty psychologiczne:

La Trame® może być stosowana, jako metoda wspomagająca i uzupełniająca wizytę lekarską, ale w żadnym wypadku nie może jej zastąpić, opóźniać lub być przyczyną jej odwołania.

Szukasz innego zabiegu?

Znajdź zabieg odpowiedni dla Ciebie!


Kontakt:
Maitri
Gabinet Terapii Naturalnych
BIOREZONANSul. Bankowa 22
58-500 Jelenia Góraul. Daszyńskiego 86
59-900 Zgorzelec