Świecowanie uszu


Metoda terapii naturalnej, mająca swoje źródło m.in. w kulturze chińskiej, tybetańskiej, egipskiej i Indian Amerykańskich. Obecnie jest stosowana na całym świecie, a świece do ucha są coraz częściej używane przez terapeutów medycyny naturalnej.

Działanie świecy oparte jest na podciśnieniu, wywołanym spalaniem świecy. W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego efektu kominowego, dzięki czemu następuje oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Prąd powietrza krążąc dostarcza stężoną parę wzbogaconą leczniczymi, ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha, jednocześnie wyciąga osady i zanieczyszczania z ucha i ogrzewa je od środka. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając krążenie krwi i limfy okolic ucha i zatok, co wzmacnia system immunologiczny. Usprawnia tym samym krążenie energii życiowej. Następuje regulacja ciśnienia w uchu środkowym i wewnątrz zatok. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego wyjątkowo przyjemny przebieg, który sprawia, ze pacjent jest zrelaksowany i wypoczęty.

Biorezonans

Zastosowanie:

Świecowanie uszu jest bardzo pomocne w wyżej wymienionych sytuacjach. Należy jednak pamiętać, że świece nie są lekarstwem i w przypadku dolegliwości wskazana jest wcześniejsza konsultacja lekarska.

Przeciwwskazania:

W celu zapewnienia właściwego procesu leczniczego wskazane jest wykonanie 8-10 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Zapobiegawczo można stosować zabiegi co 4-6 tygodni. W dniu wykonywania zabiegu należy unikać przeciągów i mycia głowy.

Szukasz innego zabiegu?

Znajdź zabieg odpowiedni dla Ciebie!


Kontakt:
Maitri
Gabinet Terapii Naturalnych
BIOREZONANSul. Wolności 57
58-500 Jelenia Góraul. Daszyńskiego 86
59-900 Zgorzelec