Borelioza


Opis choroby

Borelioza jest groźną chorobą, nazywaną również krętkowicą kleszczową. Schorzenie to wywoływane jest przez bakterie boreliozy zwierzęcego pochodzenia. Są one przenoszone ze zwierząt na człowieka.

Borelioza najczęściej wywoływana jest przez kleszcze, ale źródłem bakterii mogą być również komary, pchły oraz wszy. Jeszcze kilkanaście lat temu wiedza na temat tej choroby była właściwie znikoma, dzisiaj jednak regularnie wzrasta nasza świadomość dotycząca boreliozy. Wiadomo, że jest to zakaźna choroba wielonarządowa, która może prowadzić nawet do śmierci.

Biorezonans

Objawy boreliozy , borelioza objawy

neurologiczne i psychiczne (neuroborelioza):

Biorezonans

objawy związane z oczami:

objawy kardiologiczne:

inne objawy boreliozy:

Biorezonans

Borelioza może być błędnie diagnozowana jako SM

Borelioza to także choroba mimikująca SM, której objawy mogą być podobne do objawów SM oraz demielinizująca układ nerwowy. W wielu przypadkach stwardnienie rozsiane mogło zostać błędnie zdiagnozowane, a w rzeczywistości jest to borelioza. Nasz gabinet spotyka takie przypadki i to wcale nie rzadko. Szczególnie jeśli SM było rozpoznane wiele lat temu, kiedy borelioza nie była jeszcze znana. Często taka fałszywa diagnoza SM jest utrzymywana przez lata, mimo że objawy wskazują, iż nie jest to SM. Szczególnie należy być czujnym przy tzw. początkowym stadium SM, bo jeśli utrzymuje się ono zbyt długo to mogło dojść do błędnej diagnozy. Także lekka postać SM, która się nie rozwija powinna budzić zainteresowanie. Bakterie borrelia biorą także udział w innych ciężkich schorzeniach degenerujących układ nerwowy.

Babeszjoza

BARTONELLA

Wskazówką koinfekcji BLO są objawy ze strony centralnego układu nerwowego, nieproporcjonalnie duże do pozostałych objawów chronicznej Boreliozy. Zwiększona drażliwość, roztrzęsienie, lęki, bezsenność, a nawet padaczki. W dodatku występują również silne objawy encefalopatii – niedobory poznawcze, zamieszanie.

Inne charakterystyczne objawy to: nieżyt żołądka, ból brzucha (mesenteric adenitis), bolące podeszwy stóp (zwłaszcza przed południem), wrażliwe podskórne guzki wzdłuż kończyn, czerwone wysypki mogące mieć postać czerwonych pasków, grudkowe wysypki. Objawy ze strony stóp (podeszew) i dłoni (wew. strona dłoni) to może to być: ból, nadwrażliwość, palenie jak i zmiany skórne.

Węzły chłonne mogą być powiększone, może wystąpić ból gardła. Przypadkowo, badania na zwierzętach wykazały, że Bartonella może być przekazywana przez łożysko matki. Brak badań u ludzi w tym zagadnieniu.

Objawy BLO:

Szukasz innego zabiegu?

Znajdź zabieg odpowiedni dla Ciebie!


Kontakt:
Maitri
Gabinet Terapii Naturalnych
BIOREZONANSul. Wolności 57
58-500 Jelenia Góraul. Daszyńskiego 86
59-900 Zgorzelec